Ustawa o Ujawnianiu Informacji o Rachunkach Zagranicznych dla Celów Podatkowych (FATCA)

Urzędy regulacji usług finansowych, rządy i banki wprowadzają wiele istotnych zmian, aby zapewnić ochronę i długoterminowe bezpieczeństwo systemom finansowym i interesom klientów. Jedną z takich zmian jest wejście w życie Ustawy o Ujawnianiu Informacji o Rachunkach Zagranicznych dla Celów Podatkowych, FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) pierwszego lipca 2014 roku.

HSBC dostosowuje swoje działania do FATCA we wszystkich krajach, w których funkcjonuje. Inne banki i instytucje finansowe również podlegają pod FATCA, ale ich postępowanie względem stosowania się do FATCA może różnić się od postawy przyjętej przez HSBC.

FATCA ma wpływ na wielu klientów HSBC. Możemy skontaktować się z Tobą, w celu uzyskania dokładniejszych informacji lub dokumentacji, których potrzebujemy do sprawdzenia Twojego statusu podatkowego w zakresie FATCA. Pamiętaj o tym, że możemy poprosić Cię o udostępnienie nam informacji kilkakrotnie, jeśli utrzymujesz stosunki biznesowe z wieloma członkami Grupy HSBC. Odpowiedz na każdą prośbę o udzielenie informacji podatkowych, nawet wtedy, gdy wydaje Ci się, że udzieliłeś już stosownych informacji.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących FATCA, ustawodawstwa lokalnego i twojej sytuacji podatkowej, skontaktuj się z doradcą podatkowym (HSBC nie udziela porad podatkowych).

Aby uzyskać więcej informacji o FATCA odwiedź stronę internetową http://fatca.hsbc.com/

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń pod numer:

+48 22 354 05 00